Zamagurie - Chata Sára

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Zamagurie

Atrakcie v okolí

   

     Zamagurie je najsevernejšia časť Spiša. Navonok drsný a nehostinný kraj oplýva jedinečnou ľudovou architektúrou, historickými pamiatkami i prírodnými krásami. Architektonickú perlu okolia Červený Kláštor - založili v 14. storočí kartuziáni. V 18. storočí kláštor obývali kamalduli s bájnym letcom a botanikom Cypriánom. Symbolom Zamaguria sú Pieniny s majestátnymi Troma korunami. Strmé bralá Pienin obmýva pohraničná rieka Dunajec, ktorá si svojím dravým prúdom vyhĺbila prekrásny kaňon. Prepravu tovaru a osôb po Dunajci datujú poľské pramene už do 13. storočia, našou najstaršou správou je latinský záznam z roku 1708. Živou spomienkou na prepravu dreva a tovaru po Dunajci a Wisle k Baltskému moru je pltnícky klobúk, na ktorom pribudla pltníkovi za každú plavbu jedna morská mušľa. Pltníctvo ako turistická atrakcia prekvitá najmä od polovice 19. storočia.
   Združenie Pltníctvo Dunajec Vám ponúka jedinečnú atrakciu v Európe - splav Dunajca na drevených pltiach v nádhemej prírodnej scenérii Pieninského národného parku. Trasa v dĺžke 9 km vedie z Červeného Kláštora do obceLesnica. Splav trvá 70-90 minút.
   Na spestrenie programu je možné na základe objednávky zabezpečiť: goralskú muziku, posedenie pri ohni spojené s opekaním barana alebo varením guláša.
Pltnícka sezóna sa začína 15. apríla a končí 31. októbra, denne od 8,00 do 18,00 hod.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky